25 Kasım Etkimliği Banner

25 Kasım’da Şiddeti ve Yoksulluğu Konuşuyoruz

Merhaba plaza ve ofis çalışanı,

25 Kasım tarihinde Kadın Dayanışması ve Nisan Gazetesi ile ortak etkinliğimizde Kadına Şiddeti ve Yoksulluğu konuşuyoruz. Sizi de aramızda görmek isteriz.

Tarih: 25 Kasım Pazar
Saat: 14:00
Yer:NoAct Sahne – Boğazkesen Caddesi No:65G Beyoğlu

Ortak çağrı metnimiz:

Kapitalizmin içinde bulunduğu derin kriz ve devletlerin baskıcı kemer sıkma politikaları sadece Türkiye’de değil, dünyada da kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın giderek katlanmasına yol açıyor. Yargının erkekleri kollayan cezasızlık politikası ve giderek daha fazla kadının baskıya karşı direnmesi, kadına yönelik şiddeti arttıran etmenlerin başında geliyor. Devlet kadınları hayattayken korumadığı gibi, kurumları ise erkeklerden yana tutum almaya devam ediyor.

Bu 25 Kasım’da mücadelemizi güçlendirmek için dünyanın her yerinde sokaklarda olacağız. Kapitalist hükümetler sonu gelmeyen kadın ölümlerinin sorumluları olmaya devam ediyorlar. İşte bu yüzden sokaklara çıkmalı ve bu küresel mücadele dalgasını ilerletmeliyiz. Trump hükümetine karşı çıkan ABD’li kadınlarla, kadın düşmanı Bolsonaro’ya karşı #EleÑao (O’nu seçme) diyen Brezilyalı kadınlarla, yasal kürtaj hakkı için yeşil fularları dalgalandıran Arjantinli kadınlarla ve farklı ülkelerde hakları için örgütlü mücadele veren tüm kadınlarla dayanışma içinde ortak mücadelemizi konuşmak üzere bir araya geliyoruz. Ardından beraber Taksim yürüyüşü’nde olacağız.