bannermephisto

Mephisto Direnişi Sürüyor. / KaçBizeGel Olarak Ziyarete Gittik

Mephisto çalışanlarını, direnişlerinin 7. gününde ziyaret edip, kendileriyle sohbet edebilme şansı yakaladık. Direnişlerin sebeplerinin; çalışma şeklinin ve toplamda bir buçuk saat olan yemek ve çay molalarının dinlenme alanlarının olmamasından dolayı ayakta geçmesi, asgari ücret ile çalışıp günlük sadece 9,60 TL yemek ücreti verilmesi, yol ücreti verilmemesi ve çalışanların üzerindeki mobbing olduğunu öğrendik.

Bu yaşananlar  üzerine çalışanlar ile yönetim arasında gerçekleşen toplantıda ortak bir paydada buluşulamadı. Yönetim, bu talepleri dile getiren 7 çalışanının işine son verdi. Direnişin başladığı ilk gün bir basın açıklaması yapıldı ve Beşiktaş Şubesi çalışanları da direnişi sürdüren arkadaşlarını yalnız bırakmadı.

Beşiktaş Mephisto mağazası önünde her gün 16:00-20:00 arası gerçekleşen eylemin yanı sıra insanların sosyal medya üzerinden yaptığı destek de direnişi görünür kıldı.

Biz de “Kaç Bize Gel” olarak Mephisto çalışanlarının bu direnişini destekliyoruz. Direnişlerinin kazanımla sonuçlanmasını ve Mephisto çalışanlarının çalışma şartlarının ve ücretlerinin insani koşullara getirilmesini talep ediyoruz,

#KaçBizeGel

mephisto