slider banner

GODOT’YU BEKLERKEN…

Ekonomik krizin ateşinin cüzdanları yaktığı, belirsizliklerle dolu kasvetli bugünlerde, bizlerin, beyaz yakalı işçilerin, ofis çalışanlarının ve plaza insanlarının gündemi yoğun.

Çay ve kahve molaları ve öğle yemeği aralarında, sosyal medyada “Dolar yükseldi mi, Soğanın kilosu ne kadar oldu, Oyların sayımı bitti mi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçimlerini Kim kazandı, Jonh Snow ve Khaleesi Akgezenleri durdurabilecek mi, Mart’tan sonra Bahar mı, Yoksa Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır mı?” gibi ve benzeri soruları soruyor ve cevaplarını arıyoruz.

Zira kitleler, ekonomik krizin bedelini bizlere ödetmeye çalışan, yüksek vergi dilimleriyle maaşlarımızı enflasyon karşısında eriten, emekli olma hakkımızı gasp eden, kıdem tazminatımıza göz diken saray rejimine en iyi cevabı sandıkta vermiş, kulağını çekmiştir.

Ancak trafoya giren kedileri, çöplerden toplanan oy pusulalarını, 7 Haziran 2015 seçimlerinde sandık sonuçlarını kabul etmeyenlerin ülkeyi sürükledikleri karanlık günleri, bombaları ve katliamları unutmadık.

Bu sefer sandıkta kazanıp masada kaybetmemek için oylarımıza sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz.

Fakat uykusuz gecelerde verilen hukuk mücadelesinin bir anlam ifade edebilmesi için, demokrasi için başta CHP olmak üzere tüm muhalif siyasi partilerin ve tüm kitle örgütlerinin sandıktan gelen sese kulak vererek, kitlelerin gücüne güvenerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin tekrarlanmasını kabul etmemesini ve direnmesini bekliyoruz.

Çünkü tarihte son sözü hep umudunu kesmeyenler ve direnenler söyler!

 

KAÇ BİZE GEL

E8nmsQxE